Příběh studia

Mohli bychom začít tak, jak pohádky začínají. Bylo, nebylo... Jednoho dne mi dcera vložila do hlavy myšlenku: "Nechceš udělat z prázdné prodejny tělocvičnu? Můžeme tam mít funkční tréninky a lekce jógy." Pak už stačilo několik šikovných ruk, a tak vznikl prostor Ahimsy, kde můžete prožít harmonii těla i duše a procítit radost z pohybu.

— MOJE CESTA JÓGY —

Tak jako i většina ostatních lektorů jógy, jsem se i já po celý život věnovala rekreačním sportům. Od aerobicu, přes pilates, po běh a cyklistiku jsem neúnavně hledala něco, co mě uspokojí, zklidní a potěší. Kdo hledá, ten najde. Z plně rozjetého a vypjatého pracovního kolotoče jsem cítila, že potřebuji žít svůj život trochu jinak, bez hektičnosti a stresu, který mě sužoval. Přes zdravotní problémy, které vyplývaly z předešlého způsobu života, jsem se dostala k józe. Přece "já", která potřebuje mít tepovou frekvenci v anaerobním pásmu pro dobré spalování, nemůže ležet jen tak na karimatce. A ejhle - najednou bylo všechno jinak. S odstupem času vím, že vše se událo tak, jak mělo a byla jsem nasměrována tam, kde je mi dobře a kde cítím, že to má smysl. Smysl, kterým mi jóga dává: životní rovnováhu, klid a  zdravé tělo.

V roce 2018 jsem absolvovala akreditovaný vzdělávací program Školení jógy II. třídy v Praze při Českém svazu jógy a stal se ze mě instruktor jógy. Od té doby se nepřetržitě vzdělávám. Následovaly workshopy a semináře ve vzdělávacím centru Yoga World - jóga dle ročních období, Ásany, jejich modifikace a asistence, Jóga pro těhotné. V současné době studuji dvouletý vzdělávací program Jóga jako vědomá cesta.

— CESTA K FUNKČNÍM TRÉNINKŮM —

Velkou část svého života jsem věnovala sportu a jako profesionální sportovec jsem vyzkoušela mnoho různých tréninkových metod a nespočet cviků jak s vlastním tělem, tak s přidanou zátěží. Cvičení s vlastní vahou je dle mého názoru tou nejpřirozenější formou, jak si zlepšit svou fyzickou kondici a neničit si tělo nepřiměřenou zátěží nebo pohybem slepě následovat posilovací stroj.

Na internetu existuje velké množství rad a videí, jak si zacvičit doma. Youtube je plné fitnessek, které dávají rady typu "tři zaručené cviky na ploché bříško" nebo "vyrýsovaný zadek". Málokdo vám však poví, jak správně při cviku dýchat, které svaly mají při cviku pracovat a které mají být uvolněné. Například obyčejný dřep není tak snadný, jak na první pohled vypadá. Díky letitým zkušenostem vás tyto cviky naučím dělat správně. Objevíte svaly, o kterých jste ani nevěděli a naučíte se své tělo správně ovládat.

Vybavení studia je uzpůsobeno převážně cvikům s vlastní vahou, které jsou doplněny občasnou zátěží. Mezi mé oblíbené tréninky patří tabata, kruhové tréninky v kombinaci se stabilizačními cviky, protažení a uvolnění svalstva.

AHIMISA YOGA STUDIO, Karlov 1246, Velké Meziříčí, 594 01, +420 777 702 101
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!